Instagramowy Hejter Poszukiwany

100 tys. zł za hejtera –Taką kwotę przezaczyła polska instagramerka za wskazanie prześladowcy Leave a comment

Internet ocieka wręcz hejtem, o skali tego zjawiska przekonać się może każdy. Te krzywdzące działania dotknęły również polską instagramerkę Laurę Reiss, która wyznaczyła nagrodę w wysokości 100 tys. złotych za wskazanie hejtera, który od ponad dwóch lat prześladuje ją i jej córkę.


Akcja pokazuje, jak dużym problemem jest anonimowość hejterów w internecie, poczucie bezkarności i co za tym idzie, bezradność w ich odszukiwaniu. dr Monika Kopytowska z Wydziału Filologicznego UŁ, Omenaa Mensah, Zosia Zborowska, Paula Bruszewska.

Kampania społeczna HejtStop

„Pedał”, „frajer”, „brudas” – a jeśli kiedyś tak nazwą Twoje dziecko? Społeczna kampania HejtStop przypomina, że niespełna kilka sekund czasu wystarczy, aby przeciwstawić się zalewowi mowy nienawiści w sieci.

100 tys. zł za hejtera – polska instagramerka wyznacza nagrodę za wskazanie prześladowcy

HejtStop – „Dzień Dobry TVN”

Prowadzący „Dzień Dobry TVN” Jarosław Kuźniar został twarzą akcji pod hasłem #RyjKuzniara. To element kampanii społecznej HejtStop, która walczyła z okazywaniem nienawiści w internecie. W trakcie spotu dziennikarz przeobraża się pod wpływem komentarzy z sieci.

Muzycy na celowniku Hejterów

Na falę krytyki i hejtu  narażeni są również artyści, których twórczość nie jest dla każdego. Jak muzycy radzą sobie z krytyką? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Ballantine’s w swoim projekcie.

Hejt STOP – #TrollingIsUgly

W celu ukazania i napiętnowania negatywnego wplywu komentarzy, fundacja Cybersmile wraz z instagramerką Chessie King przeprowadziły kampanię na YouTube udowadniającą, że #TrollingIsUgly.  W mediach społecznościowych ruszyła akcja, która umacnia przekaz, że #TrollingIsUgly

Dlatego prosimy Was, zawsze zastanówcie się 2 razy jak piszecie komentarze – pamiętajcie, że po drugiej stronie jest taki sam człowiek, przeżywający krytykę i pochwały w podobny sposób do Was. Postarajmy się przynieść trochę dobrego zamiast zgnoić drugą osobę.

Najprościej – chciałbyś przeczytać taki komentarz na swój temat – jeżeli nie? Nie pisz go 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystaj kod na 5% zniżki
Zaczekaj! Kup teraz i zyskaj!
KOD: ZOSTAJENA5
Kupon ważny tylko 60 minut!
Hola! Hola!
Kup teraz i zyskaj 5% zniżki (ważny tylko 60 min)
KOD: ZOSTAJENA5