Allegro – Lajki zostały zbanowane Leave a comment

Z końcem maja allegro postanowiło, że wszystkie aukcje osób sprzedających usługi sprzedaży lajków, obserwujących, subskrypcji itp zostały zamknięte.  W najbardziej radykalnych przypadkach konta sprzedających zostały usunięte lub zablokowane.
Najprawdopodobniej jest to spowodowane wejściem w życie nowej ustawy – RODO – w skrócie jest to przepis który ujednolica przepisy związane z przechowywaniem, administrowaniem i przekazywaniem Naszych danych osobowych w całej Unii Europejskiej.

W regulaminie allegro widnieje zapis:

 ”Na Allegro nie można sprzedawać […] danych osobowych oraz list adresów e-mail […] Zakazem sprzedaży objęte jest również oprogramowanie służące do generowania baz danych ze stron internetowych.”

Powyższy wycinek z regulaminu allegro jasno stwierdza, że sprzedaż lajków na allegro jest zabronione.  Na allegro pojawiało się wielu pseudo-sprzedawców dla których ochrona danych osobowych nie istniała. S5S jest dostosowane do standardu wyznaczonego przez nowe przepisy (RODO).

Po rozmowie z pracownikiem allegro dowiedzieliśmy się również, że usługi sprzedaży lajków były problematyczne dla serwisu ze względu na trudności ze zweryfikowaniem dostarczenia usługi w momencie sporu klient – sprzedający. Co sprawiało, że oszuści mogli czuć się bezkarnie i wyłudzali pieniądze sprzedając produkty których nie mieli zamiaru dostarczyć.

Podnosząc jakość Naszych usług testowaliśmy również produkty konkurencji. Jakość oferowanych na allegro usług bardzo odbiegała od standardów wyznaczanych przez Naszą firmę. Niektóre działania mogły najzwyczajniej zaszkodzić brandowi marki która je zakupiła.

Instagram obserwujący na Allegro

Instagram Lajki na Allegro

Najczęstszą zmorą ofert typu “BŁYSKAWICZNA USŁUGA” lub “NAJWYŻSZA JAKOŚĆ” był wysyp kont które wyglądały mniej więcej tak طوابع غريبة (po arabsku – dziwne znaczki :)) bez zdjęć na profilu lub z dziećmi z 3ciego świata z bronią w ręku.  Co więcej lajki znikały z Naszych testowych profili bardzo szybko.  Po interwencji allegro pojawiło się wiele “platform” które oferują najgorszej jakości usługi lub ich brak. Stanowczo odradzamy korzystanie z tego typu platform.

Czy można jeszcze legalnie kupić lajki na Allegro

Usługi związane z pozyskaniem określonych akcji w internecie zostały przez allegro najprawdopodobniej bezpowrotnie zabronione. Mamy nadzieje, że zmiana jaką wprowadziło allegro podniesie standard usług w Naszej branży. Zachęcamy do korzystania z usług podmiotów legalnie działających i zarejestrowanych w Polsce – wspierajmy jakość i Nasz kraj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystaj kod na 5% zniżki
Zaczekaj! Kup teraz i zyskaj!
KOD: ZOSTAJENA5
Kupon ważny tylko 60 minut!
Hola! Hola!
Kup teraz i zyskaj 5% zniżki (ważny tylko 60 min)
KOD: ZOSTAJENA5