Dlaczego tracisz followersów na Instagramie?
Czy często masz takie uczucie, że po publikacjach zdjęcia na instagramie, nagle spadają Ci obserwujący? Jeżeli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie!
Masz pełne prawo czuć się podirytowany taką sytuacją, zważywszy na to, żę na facebooku i pinterescie tak się nie dzieje. Pojawia się więc pytanie skąd taka „bezduszność” na Instagramie?
W tym artykule postaram się przedstawić Ci trzy główne powody dla, których tracisz swoją obserwujących na instagramie. Lecz zanim rozpocznę, muszę zaznaczyć, że zgodnie z założeniami instagrama każdy ma prawo Cię follow i unfollow, kiedy tylko ma ochotę (wyjątkiem są konta prywatne, gdzie to Ty musisz wyrazić zgodę na obserwowanie Twojego profilu). Pamiętanie o tej zasadzie uchroni Cię przed frustracją skaczących wyników Twoich działań. Oczywiście, jeśli Instagram jest dla Ciebie miejscem, gdzie miło spędzasz czas, spadająca liczba followersów nie powinna robić na Tobie żadnego wrażenia. Jeśli jednak podchodzisz do budowania swojej marki na Instagramie na profesjonalnym poziomie i planujesz w przyszłości korzystać ze wszelkich jego dobrodziejstw to zostań proszę ze mną do końca artykułu.
Powody spadającej liczby obserwujących na instagramie mogą okazać się prozaiczne, dlatego proszę przejdź przez wszystkie mimo, że niektóre mogą Ci się wydać głupie, błahe czy niedotyczące Ciebie.

1. Niedotrzymanie umowy. 

Wiem, że brzmi to dość dziwnie, bo żadnej umowy z nikim nie podpisujesz, ale obca osoba która zacząła Cię obserwować, zrobiła to z trzech powodów:
– Na skutek jednego z Twoich postów
– Pod wpływem Twojego opisu profilu gdzie określasz treści jakie będziesz serwować
– Nazwa profilu definiuje odpowiedź na potrzeby użytkownika
Te deklaracje są swoistą umową miedzy fanem a twórcą – jeżeli niedotrzymasz założeń które obiecałeś na początku – fani mogą się od Ciebie odwrócić i klikać w przycisk “unsubscribe”
Dlatego pamiętaj – prowadź profil zgodnie z umową.

2. Brak systematyczności.

Przerwa, wakacje, urlop – jest potrzebny każdemu i nie ma w tym nic złego, niemniej konto na instagramie buduje się systematycznością. To prawda, że tempo jakie sobie narzucisz zależy od Ciebie. Dlatego budując założenia konta, przemyśl je tak by nie kolidowały z Twoimi planami i były w pełni wykonalne. PAMIĘTAJ, że konta z 1 publikacją w miesiącu są kwalifikowane jako konta nieaktywne i teoretycznie nie będą rosnąć. Wyjątkiem są konta które aktywnie komentują i lajkują profile innych. Mała aktywność powoduje dodatkowy problem gdyż użytkownik nie widzi Twoich zdjęć co oznacza, że nie jest w stanie  się przywiązać/przyzwyczaić do Twojej osoby/marki a tym samym łatwiej mu jest uciec.

3. Wszechobecne Follow Unfollow

Trzecim powodem są działania innych użytkowników którzy są zdeterminowani by uzyskać wysokie wyniki. Cały czas boty zaczynają obserwować inne profile licząc na to,  że Ty w ramach rekompensaty zaczniesz go obserwować. Następnie dany profil daje unfollow by polubić następny profil. Cały proces nazywa się FUF (Follow-un-follow) Instagram od dawna stara się zwalczać tą metodę działania poprzez blokowanie aplikacji zewnętrznych, które umożliwiają takie działanie. Jeżeli więc widzisz na swoim profilu działania tego typu to wiedz, że jest to standard na IG.
Jaby nie patrzeć  Instagram jest drugą najszybciej rosnącą gwiazdą na arenie social media. (pierwszy jest TikTok 🙂
Jeżeli pragniesz by Twój profil z miesiąca na miesiąc był większy i bardziej rozpoznawalny – zadbaj o to by dotrzymywać umowy i być systematycznym w swoich działaniach. Jednocześnie nie przejmuj się wahającymi się wynikami bo to naturalne.
Trzymam za Ciebie kciuki!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Refund Reason

URL IP Adresi: 185.208.164.46
IP adresi 103.130.212.57 değil, kayıt işlemine devam ediliyor.
Bu URL zaten kaydedilmiş.