Instagram: jak sprawdzić, kto przestał Cię obserwować?

Wielu użytkowników Instagrama w pewnym momencie zadaje sobie pytanie: jak sprawdzić, kto przestał obserwować mój profil na Instagramie? Jest to bardzo przydatna informacja, gdy chcemy sprawdzić na przykład uczciwość osoby, która zaobserwowała nasz profil. Niestety jednak musimy Was zmartwić, ustalenie tego kto przestał obserwować Wasze konto wcale nie jest takie łatwe. Jest jednak możliwe.

Specjalnie dla Was szukaliśmy możliwości jak najłatwiejszego sprawdzenia tego, kto przestał obserwować profil na Instagramie. W końcu nikt nie chciałby tracić czasu na ręczne kontrolowanie listy followersów.

Jak sprawdzić, kto przestał obserwować mój profil na Instagramie?

Choć Instagram dodał niedawno bardzo przydatną funkcję, która pozwala na usuwanie osób, które nas obserwują, to niestety do tej pory nie wprowadził możliwości prostej kontroli nad tym kto przestał obserwować nasz profil. Oznacza to, że nie będziemy w stanie ustalić tego ani poprzez dostęp do władnego konta, ani po wylogowaniu z niego. To, że ktoś przestał obserwować profil zobaczymy w pierwszej kolejności poprzez zmieniającą się liczbę Obserwujących na Instagramie. Niestety nie dostaniemy żadnego powiadomienia, które by nas o tym poinformowało. Instagram umieszcza powiadomienia jedynie o tym, że ktoś zaczął nas obserwować.

Aplikacje do kontroli Followersów

Jeśli chcesz sprawdzić, kto przestał obserwować Twoje konto, będziesz musiał skorzystać ze specjalnie przygotowanych do tego aplikacji. Są to między innymi apki takie jak: Followers Insight, Follow Back, Follow Cop, czy Followers Assistant. Aplikacja Followers Assistant w ekspresowym tempie sprawdza za nas listę Followersów i w specjalnie przygotowanych podstronach umieszcza loginy osób z podziałem na:

– osoby, które przestały nas obserwować,

– użytkowników obserwowanych przez nas, którzy nie oddali nam Follow

– osoby, które nas obserwują, ale my ich nie obserwujemy.

Dzięki temu momentalnie otrzymamy listę wszystkich osób, które od ostatniego skanu przez aplikację dały nam unfollow. Aplikacja Followers Insight dodatkowo pozwala też sprawdzić ilu obserwatorów zaczęło śledzić nasz profil, ale i pozwala zobaczyć kto nas zablokował.

Warto pamiętać jednak o tym, że nie są to oficjalne aplikacje przygotowane przez Instagram. Właśnie dlatego decydując się na korzystanie z nich warto odpowiednio zadbać o swoje konto. Między innymi poprzez zastosowanie dwuskładnikowego logowania.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Refund Reason