Jak zacząć rozwijać się na Instagramie w 2019 roku?

Jak zacząć rozwijać się na Instagramie w 2019 roku? Leave a comment

Ostatnio zaobserwowaliśmy bardzo duży wzrost zapytań o porady dotyczące rozpoczęcia przygody z Instagramem. Coraz więcej osób marzy o tym, aby tworzyć ciekawe profile, które będą gromadzić wokół siebie wielu obserwujących. Właśnie dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was poradnik, w którym zdradzimy Wam jak zacząć rozwijać się na Instagramie w 2019 roku.

Choć w Internecie znajduje się już kilka poradników na ten temat to postanowiliśmy zebrać wszystkie aktualne informacje w jedno miejsce. W końcu to co działo się kilka lat temu, dziś może nie być już skuteczne. A więc jak skutecznie rozwijać się na Instagramie w 2019 roku?

Kim są lub będą Twoi obserwujący?

Wszystkie zmiany na Instagramie dążyły do tego, aby aplikacja te zdjęcia, które będą zbierać duże zaangażowanie. Co to konkretnie oznacza? Im ciekawsze zdjęcia publikujesz, tym Twoi odbiorcy chętniej na nie reagują poprzez zostawianie serduszek, komentarzy zapisów, czy udostępnianie zdjęć na Instagramie. Im więcej takich reakcji uda Ci się wywołać, tym Twoje zdjęcie będzie miało większą szansę uzyskać lepsze zasięgi. Dlaczego warto pomyśleć o swoich obserwujących? Jeśli będziesz zbierać osoby, które interesują się zdrowym trybem życia, a na co dzień będziesz wrzucać zdjęcia niezdrowych potraw to najprawdopodobniej nie uda Ci się zebrać zbyt dużej ilości reakcji. To też przełoży się na niskie zasięgi. Twórz takie zdjęcia, które będą podobać się Twoim followersom. To właśnie dlatego profile, które bez przerwy publikują podobne zdjęcia psa, dziecka, czy innych sentymentów po prostu nie mają szansy na przebicie.

Dbaj o wysoką jakość

Ładne zdjęcia to zdecydowanie podstawa, aby obecnie wybić się na Instagramie. Jeśli Twoje zdjęcia będą nieostre lub zbyt ciemne po prostu nie przyciągną uwagi Twoich obserwatorów. Na Instagramie liczy się też wysoka estetyka. Przykładowo jeśli wrzucisz zdjęcie pięknej owsianki na tle brudnego blatu, raczej nie spodoba się to obserwującym na Instagramie. Zadbaj o dobre oświetlenie i odpowiednio dobierz filtr. Przed wrzuceniem zdjęcia na IG zastanów się też, czy jeśli zobaczyłbyś takie zdjęcie u innej osoby to czy chciałbyś zostawić pod nim serduszko na Instagramie.

Rób coś swojego, nie kopiuj innych Instagramerów

Z pewnością domyślasz się, że codziennie na Instagram trafiają setki tysięcy zdjęć. To oznacza, że trzeba zrobić coś naprawdę wyjątkowego, aby wyróżnić się pomiędzy nimi. Wiele blogerek codziennie wrzucało praktycznie identyczne zdjęcia typu flatlay na białym tle. Dziwiąc się przy tym czemu nie są w stanie osiągnąć sukcesu na Instagramie. Odpowiedź jest jednak bardzo prosta. Skoro dziennie wyświetla Ci się co najmniej kilkadziesiąt takich zdjęć po prostu nie zwrócisz na nie uwagi. Dzięki temu bardzo prosto wyróżnić się na tle takich kont. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad własnym, wyjątkowym stylem, który będzie po prostu oryginalny.

Musisz wyjść do ludzi

Jeśli pod Twoimi zdjęciami nie pojawia się zbyt wiele lajków i komentarzy to odpowiedz sobie na pytanie jak często Ty zaglądasz do innych użytkowników? Jeśli odwiedzisz inne profile i zostawisz tam ciekawe komentarze, które będą autentyczne to zwiększasz szansę na to, że ich właściciele będą chcieli zajrzeć i zostawić coś u Ciebie. Instagram w dużej mierze działa na zasadzie wzajemności. Po pewnym czasie z pewnością zauważysz, że uzbiera Ci się stała grupka osób, z którą będziecie się wzajemnie odwiedzać. Zadbaj też o interakcję ze swoimi obserwatorami. Jeśli ktoś z nich zostawi Ci komentarz to koniecznie udziel na niego odpowiedź. Niech followersi wiedzą, że interesuje Cię ich opinia, i że doceniasz to jak do Ciebie zaglądają.

I pamiętaj – zbudowanie dobrego i dużego konta na Instagramie wymaga dobrego pomysłu i ciężkiej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *