Jak zarabiać na blogu? Leave a comment

Jeszcze kilka lat temu wiele osób wstydziło się przyznać, że prowadzi bloga. Nawet jeśli udało się wyciągnąć od kogoś taką informację to nie było nawet mowy o poruszeniu tematów zarobków. Na szczęście czasy się zmieniają. Zarabianie na blogach przestało być tematem tabu. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze swoim blogowaniem i nie wiesz jeszcze jak zarabiać na blogu to ten wpis jest dla Ciebie! 

Metod zarabiania na blogu jest naprawdę wiele. Na ten moment skupimy się jednak na najbardziej popularnych. Co najważniejsze, śmiało możecie skupić się na wszystkich na raz! Dzięki temu, gdy jedna zawiedzie, blog dalej będzie przynosił Wam zyski.

Jak zarabiać na blogu?

Posty sponsorowane

To zdecydowanie ulubiona forma zarobku blogerów. Polega ona na znalezieniu firmy, która chciałaby zareklamować się na Twoim blogu. Ustalacie formę wpisu, w którym opowiesz o danym produkcie. Może to być zwykła recenzja lub tak zwany storytelling, czyli delikatne przemycenie produktu w ciekawej historii, która zainteresuje Twoich czytelników. O storytellingu porozmawiamy sobie jeszcze przy innej okazji. Jak znaleźć firmy chętne do współpracy? Istnieje wiele różnych portali, gdzie marki zainteresowane współpracą się ogłaszają. Na początku najwięcej fajnych współprac można znaleźć poprzez platformę Whitepress.

Jeśli jednak masz ciekawy pomysł na wpis, śmiało możesz pisać do marki, która idealnie się do niego dopasuje. Wyślij maila, w którym przedstawisz siebie, swojego bloga i opowiedz czemu warto nawiązać z Tobą współpracę.

Afiliacje

Zwane inaczej „programami partnerskimi”. Wchodząc na strony wielu marek będziecie mogli znaleźć na dole zakładkę, która zachęca do przystąpienia do takiego programu. Istnieje też wiele firm, które zajmują się wyłącznie zbieraniem programów afiliacyjnych. Wystarczy zalogować się do takiej platformy, a w jednym miejscu będziemy mieli dostęp do różnych kampanii wraz z informacją o możliwych do zarobienia stawkach. Na czym to polega? Na swojej stronie lub blogu przedstawiasz produkt lub usługę na przykład w postaci recenzji, a następnie umieszczasz do niej specjalnie wygenerowany link. Jeśli Twój czytelnik kliknie w ten link i kupi produkt, Ty otrzymasz odpowiedni procent ze sprzedaży. W niektórych przypadkach jest to nawet 50% ceny produktu. Warto jednak proponować te produkty, co do których sami jesteśmy przekonani. Jeśli czytelnik się nie zawiedzie, z pewnością wróci do Ciebie po kolejne rekomendacje.

Reklamy

Wiele firm chce zwyczajnie zaprezentować swoją ofertę w postaci banneru reklamowego. Umieszczasz go w umówionym miejscu na stronie, na przykład w bocznym pasku. Wiele stron utrzymuje się wyłącznie dzięki tej formie zarobku. Nie wiesz jak znaleźć chętnego? Wystarczy, ze na początek przystąpisz do programu Google, który automatycznie dobierze Ci reklamy do zainteresowań Twoich czytelników. W tym przypadku będziesz zarabiać od kliknięcia w reklamę. Stawki nie są wysokie, ale przy dużych blogach mogą przynieść co miesiąc okrągłą sumkę.

Własne produkty

To ostatnio bardzo popularna metoda zarabiania na blogach. Coraz popularniejsze stają się produkty wypuszczane przez blogerów. W zależności od tematyki bloga oraz zainteresowania Twoich czytelników, możesz stworzyć odpowiedni sklep. Mogą to być produkty elektroniczne takie jak: szkolenia, e-booki, audiobooki, konsultacje, dokumenty pdf czy płatne webinary. Mogą to być tez własne produkty fizyczne takie jak: własna książka, koszulki, kubek czy kalendarze. Jeśli prowadzisz bloga DIY możesz sprzedawać na nim produkty, które stworzysz. Piszesz o kosmetykach? Pomyśl nad wypuszczeniem własnej linii perfum lub kosmetyków. Proste, prawda?

Podsumowując

Mamy nadzieję, że wiesz już jak zarabiać na blogu. Zanim jednak zdecydujesz się na którąś z tych opcji, koniecznie zadbaj o wygląd bloga oraz zamieszczane na nim treści. Nie naśladuj innych twórców, bo w ten sposób nic nie osiągniesz. Tylko prawdziwi czytelnicy mogą dać Ci podstawę do zarabiania.

No i ostatnia rada – testuj. Na każdym blogu sprawdzi się coś innego. Jedni lepiej zarabiają z reklam inny z afiliacji. No i nie zakładaj bloga tylko po to, aby na nim zarabiać. Bez pasji niewiele z tego wyjdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystaj kod na 5% zniżki
Zaczekaj! Kup teraz i zyskaj!
KOD: ZOSTAJENA5
Kupon ważny tylko 60 minut!
Hola! Hola!
Kup teraz i zyskaj 5% zniżki (ważny tylko 60 min)
KOD: ZOSTAJENA5