Jak zmienić nazwę strony na Facebooku? Leave a comment

Ostatnio coraz częściej dostajemy od Was zapytania w sprawie zmiany nazwy fanpage na Facebooku. Możemy Was uspokoić. Tak jest to możliwe! I to niezależnie od wielkości prowadzonej strony. A więc jak zmienić nazwę strony na Facebooku? Są na to dwie metody.Jak zmienić nazwę fanpage – Edycja strony

Pierwsza metoda jest niezwykle prosta. Wystarczy wejść w zakładkę Informacje na swojej stronie na Facebooku i skorzystać z opcji „edytuj” umieszczonej przy nazwie strony. Zmiany tej może dokonać jedynie administrator danego fanpage. Osoby z uprawnieniami redaktora czy analityka nie będą miały takiej opcji. Na zdjęciu poniżej dokładnie zaznaczamy miejsce, w którym można dokonać zmiany.

 

Pamiętaj jednak, że nazwy stron na Facebooku muszą być zgodne z regulaminem. W nazwie nie może znajdować się na przykład słowo „Facebook” czy „oficjalna”. Dodatkowo nazwa nie może zawierać obraźliwych słów lub wprowadzać użytkowników w błąd.

 

Zanim zapiszesz zmiany upewnij się, że nowa nazwa została wpisana prawidłowo. Po jej dokonaniu kolejna zmiana będzie niemożliwa przez 7 dni.

Zmiana dla stron z ponad 200 like

W przypadku zmian dotyczących większych stron musisz spodziewać się tego, że Facebook poprosi Cię o uzasadnienie swojej decyzji. Nie powinien być to jednak problem. Ja w swoim przypadku powołałam się zwyczajnie na rebranding mojego bloga. Zmiana została dokonana w ciągu 24h od chwili złożenia wniosku.

Jeśli zmiana zostanie odrzucona możesz spróbować stopniowo zmieniać nazwę strony na przykład poprzez dodanie nowego sformułowania. Po jakimś czasie ponownie przesyłamy wniosek z drobną zmianą nazwy i tak, aż do skutku. Nie zmieniaj jednak nazwy zbyt często. Każdy użytkownik, który lubi Twoją stronę o każdej zmianie zostanie poinformowany. Wyskoczy mu powiadomienie. Ciągłe zmiany mogą zniechęcić do dalszego obserwowania strony.

 

Mamy nadzieję, że teraz wiesz już jak zmienić nazwę fanpage na Facebooku. Jeśli Facebook odrzuci Twój wniosek za pierwszym razem nie zniechęcaj się i za jakiś czas spróbuj ponownie. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystaj kod na 5% zniżki
Zaczekaj! Kup teraz i zyskaj!
KOD: ZOSTAJENA5
Kupon ważny tylko 60 minut!
Hola! Hola!
Kup teraz i zyskaj 5% zniżki (ważny tylko 60 min)
KOD: ZOSTAJENA5