Zasady i limity na Instagramie – jak to wygląda 2023

Limity na Instagramie

Instagram to platforma mediów społecznościowych, na której użytkownicy mogą dzielić się swoim życiem z innymi ludźmi. To miejsce, w którym ludzie mogą dzielić się swoimi chwilami ze światem w krótki i wizualny sposób. Instagram to także narzędzie, z którego wiele osób korzysta w celach marketingowych, często z pomocą influencerów.

Ale co się stanie, gdy Twoje konto na Instagramie przekroczy określone limity? W tym artykule przyjrzymy się kilku scenariuszom, w których Twoje konto mogło osiągnąć następujące limity: liczba obserwujących, przesłanych plików na godzinę lub przesłanych dziennie. Weźmiemy również pod uwagę, jak rozwiązać te problemy i co zrobić, jeśli wiesz, że zbliżasz się do jednego z tych limitów.

Masowe polubienie, obserwowanie, komentowanie i wysyłanie wiadomości może stanowić naruszenie warunków korzystania z usługi Instagram.

Instagram stara się monitorować tego typu zachowania. Firma niedawno zaktualizowała swoją politykę dotyczącą spamu, aby jasno powiedzieć, że zabraniają kupowania i sprzedaży fałszywego zaangażowania. Oprócz tego Instagram wprowadził systemy sztucznej inteligencji, które wykrywają, kiedy użytkownicy lubią lub śledzą konto w sposób, który nie jest organiczny. Takie zachowanie będzie skutkowało zakazem korzystania z Instagrama lub usunięciem konta.

WIEK

Aby założyć konto na Instagramie, musisz najpierw wykonać kilka kroków. Najpierw musisz upewnić się, że masz co najmniej 13 lat. Po osiągnięciu tego wymogu wiekowego będziesz mógł wprowadzić swoje dane, takie jak imię i nazwisko oraz data urodzenia, a następnie inne informacje, takie jak adres e-mail i inne informacje kontaktowe. Jeśli jednak konto jest tworzone dla kogoś innego, będzie musiał wprowadzić własne dane zamiast twoich.

ZAKAZANE TREŚCI

Mimo, iż Istagram jest wolnym medium, ma swoją politykę, gdzie znajdują się spis streści, których publikować nie można. Oto one:

 • Kupno i sprzedaż broni palnej i alkoholu
 • Kupno i sprzedaż tytoniu
 • Nielegalne leki na receptę
 • Sprzedaż żywych zwierząt
 • Treści hazardowe
 • Treści seksualne
 • Mowa nienawiści
 • Szantażowanie lub nękanie innych osób
 • Zachęcanie do przemocy
 • Przemoc psychiczne, Przemoc finansowa, wandalizm
 • Zachęcanie ludzi do samookaleczenia
 • Filmy przedstawiające agresję i przemoc

Jeżeli na Twoim koncie znajdują się tego typu treści, i zastanawiasz się dlaczego nie przybywa Ci obserwatorów lub dlaczego Twoje konto jest zablokowane. To wiedz, że Instagram zawsze będzie je blokował, właśnie ze względu na swoją politykę treści.

LIMITY W POSTACH

 1. LICZBA DODANYCH POSTÓW

Użytkownicy mogą przesłać do 3 zdjęć jednocześnie, co oznacza, że mają potencjał, aby przesłać średnio do 15 zdjęć tygodniowo.

Dzięki 2-15 postom na Instagramie tygodniowo masz gwarancję większej liczby obserwujących i zaangażowania w Twoje zdjęcia, ponieważ użytkownikom Instagrama będzie łatwiej znaleźć Twoje konto. Większa ilość może spowodować bana który na jakiś czas przestanie być widoczny dla nowych użytkowników lub całkowitą blokadę konta.

2. DŁUGOŚĆ OPISU

Z jednej strony limit 2200 znaków ułatwia opisywanie zdjęć. Z drugiej strony trudniej jest używać hashtagów na Instagramie, ponieważ cały podpis musi mieścić się w tym limicie znaków.

Twoje zdjęcie może nie przyciągać uwagi na Instagramie, na jakie zasługuje, jeśli jest zbyt długie.

Znajomość maksymalnej długości postów na Instagramie jest niezbędna, aby Twoje posty zostały zauważone. Podobnie powinieneś wiedzieć, jak skrócić swoje posty, usuwając hashtagi i inne niepotrzebne informacje.

3.  DŁUGOŚĆ VIDEO

Trwa debata na temat tego, czy Instagram powinien mieć możliwość automatycznego odtwarzania filmów.

Niektórzy uważają, że ta nowa funkcja będzie w stanie zwiększyć liczbę wyświetleń dla reklamodawców. Przeciwnicy twierdzą jednak, że nie tylko sfrustruje to użytkowników, ale także obniży organiczny zasięg wideo.

4. HASHTAGI

Jest to ważny punkt dla zrozumienia hashtagów na Instagramie. Pod postem na Instagramie możesz dodać do 30 hashtagów.

Ale co jest najważniejsze? Cóż, hashtagi dodane pod twoim zdjęciem lub filmem powinny dotyczyć go bezpośrednio. W przeciwnym razie nie będzie używany, gdy inni będą go szukać w przyszłości.

OGRANICZENIA ZWIĄZANE Z AKTYWNOŚCIĄ

 1. LAJKI

Od lat ludzie dają lajki na lewo i prawo na Instagramie. Niektóre z tych polubień zostały wysłane jako prezenty innym użytkownikom, którzy poczuli się docenieni.

Dopiero niedawno Instagram postanowił zacząć zwalczać tego rodzaju zachowania, które uznali za naruszenie ich warunków użytkowania.

Dlatego też wprowadzono limit. Aktualnie jest to 60 lików na godzinę.

Po przekroczeniu określonej liczby polubień, Instagram wyświetli komunikat, że osiągnęliśmy tymczasową blokadę polubień.

Ograniczenie jest ustawione na określoną liczbę postów na konto dziennie.

Liczbę postów w naszym profilu możemy zobaczyć, gdy klikniemy liczbę polubień obok znacznika czasu naszego ostatniego posta. Pokaże nam, ile postów możemy dziś zamieścić i ile lajków do tej pory daliśmy.

2.  LIMITY OBSERWACJE

Instagram ogłosił poważną zmianę sposobu funkcjonowania swojej platformy. Portal społecznościowy ujawnił, że nowi użytkownicy mogą teraz śledzić maksymalnie 7500 kont. Po przekroczeniu tej liczby, Istagram blokuje nam możliwość obserwowania nowych kont. Aplikacja, takim zachowaniem, ma na celu ograniczenia, bardzo popularnej metody zdobywania nowych obserwujących, która nazywa się “like for like”.

3.  KOMENTARZE

Ten sam limit dotyczy dodawania polubień do posta.

Limity komentarzy jest dość niski w porównaniu z innymi platformami społecznościowymi, takimi jak Facebook czy Twitter, które pozwalają na do 100, a nawet 200 komentarzy na godzinę.

Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać, że przekroczenie jeszcze mniejszej liczby dodanych komentarzy może skutkować blokadą.

4. LIMITY NA LIVE’ACH

Firma niedawno wydłużyła limit prowadzenia transmisji na żywo z 1 godziny do 4 godzin. Nowe ograniczenia pozwalają Instagrammerom na prowadzenia dłuższych streamów  nie narażając ich doświadczenia na platformie.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Refund Reason